Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 4 korrik 2019 Në ora: 07:38
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik me qendër kryesore të pozicionuar në ishujt britanikë e cila po kushtëzon mot të stabilizuar në territorin Shqipërisë.

Moti do të mbetet i nxehtë ndërsa mesdita në zonat malore nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara në formën e stuhive.

Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të  mbeten të larta.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   18/37°C

Zonat e  ulëta  20/40°C

Zonat  bregdetare 23/36°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...