Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 5 korrik 2019 Në ora: 07:51
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit do të mbetet në aktivitetin e masave ajrore të nxehta me origjinë sahariane të cilat po influencojnë në territorin Shqipërisë dhe Kosovë temperatura ekstremisht të larta.

Sot në Shqipëri, moti do të mbetet me diell dhe temperatura të larta në zonat e ulëta dhe bregdet, ndërsa mesdita sërish në zonat malore do të ketë vranësira dhe e reshje shiu të izoluara.

Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi  10 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 4 me lartësivale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   18/32°C

Zonat e  ulëta  20/39°C

Zonat  bregdetare 23/35°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...