Ilir Meta në Tropojë me Eliot Engel - Bota Sot
Ilir Meta në Tropojë me Eliot Engel

Shqipëria

Ilir Meta në Tropojë me Eliot Engel

Nga: Z.B Më: 5 korrik 2019 Në ora: 15:29
Pamje nga vendi i ngjarjes

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se sa herë vij në Tropojë, nuk mund të mos ndaloj para shtatores së liderit të Lëvizjes Studentore dhe mikut tim të Dhjetorit të viteve të '90, Azem Hajdari, përcjell “Bota sot”.

Meta këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook se ky respekt i sotëm ishte i dyfishtë pasi nderimin e bëmë së bashku me mikun e madh të kombit shqiptar, Kryetarin e Komisionit të Politikës së Jashtme në Kongresin Amerikan, z.Eliot Engel.

Postimi i plotë:

Sa herë vij në Tropojë, nuk mund të mos ndaloj para shtatores së liderit të Lëvizjes Studentore dhe mikut tim të Dhjetorit '90, Heroit të Demokracisë dhe Pluralizmit në Shqipëri, Azem Hajdari.🇦🇱
Ky respekt i sotëm ishte i dyfishtë pasi nderimin e bëmë së bashku me mikun e madh të kombit shqiptar, Kryetarin e Komisionit të Politikës së Jashtme në Kongresin Amerikan, z.Eliot Engel.🇦🇱🇺🇸

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...