Ditë përvëluese, por ja si do të jetë moti nesër - Bota Sot
Ditë përvëluese, por ja si do të jetë moti nesër

Shqipëria

Ditë përvëluese, por ja si do të jetë moti nesër

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 14:41
Ilustrim

Edhe pse po kalojmë një mot të nxehta dhe me temperatura të larta, pritet që sot pasdite dhe nesër moti të shoqërohet me reshje lokale.

Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit priten reshje lokale në të gjitha qarqet, në përgjithësi të dobëta

"Duhet theksuar që reshjet do të jenë më të mundshme në zonat malore. Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të marrin edhe formën e shtrëngatës, shoqëruar me rrufe dhe breshër", thuhet një njoftimin e IGJEUM.

Nesër (e diel dt.07) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 32 °C

në vendet e ulëta: 19 / 38 °C 

në vendet malore: 15 / 30 °C

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...