Deputeti i PS: Presidenti Meta do të shkarkohet në shtator - Bota Sot
Deputeti i PS: Presidenti Meta do të shkarkohet në shtator

Shqipëria

Deputeti i PS: Presidenti Meta do të shkarkohet në shtator

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 22:32
Ilir Meta

Deputeti i Partisë Socialiste Adnor Shameti, që ishte dhe relatori i raportit përfumdimtar në Kuvend që u votua dje dhe i hapi rrugë shkarkimit te Presidentit, ka treguar se dhe sa ditë mund të qëndrojë në zyrë Ilir Meta.

Shameti u shpreh se nga dje ka nisur puna e Komisionit Hetimor dhe shtoi se deri në shtator do të publikohet raporti përfundimtar ku do të kërkohet dhe shkarkimi i Metës.

“Komisioni nisi punën që dje, mendoj se për tre muaj do të përfundojë nga puna dhe në shtator do të kemi raportin përfundimtar ku do të kërkohet shkarkimi i Presidentit”, tha deputeti i PS.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...