Vasili: Sharlatanët e Edi Ramës kanë shkruar një ligj për Akademinë e Shkencave - Bota Sot
Vasili: Sharlatanët e Edi Ramës kanë shkruar një ligj për Akademinë e Shkencave

Shqipëria

Vasili: Sharlatanët e Edi Ramës kanë shkruar një ligj për Akademinë e Shkencave

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 14:04
Petrit Vasili

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka komentuar projektligjin për Akademinë e Shkencave, që sipas tij është bërë nga “sharlatanët” e kryeministri Edi Rama. Vasili shton gjithashtu se “inkuizitorët e trashë të qeverisë” janë vendosur “përballë shkencës dhe shkencetarëve”.

Postimi i plotë:

Sharlatanët e Edi Ramës kanë shkruar një ligj për Akademinë e Shkencave, që për nga idiotësia nuk ka shok.

Artan Fuga jua demostroi qartë çfarë janë: inkuizitorët e trashë të qeverisë perballë shkencës dhe shkencëtarëve.Turp.Turp.Turp.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...