Basha: Agron Kapllanaj kryetar legjitim i Mallakastrës deri në një proces të rregullt zgjedhor - Bota Sot
Basha: Agron Kapllanaj kryetar legjitim i Mallakastrës deri në një proces të rregullt zgjedhor

Shqipëria

Basha: Agron Kapllanaj kryetar legjitim i Mallakastrës deri në një proces të rregullt zgjedhor

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 20:09
Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar turin e takimeve informale me strukturat e partisë për të dikskutuar mbi zhvillimet e pritshme politike.

I shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, dhe kryebashkiaku Agron Kapllanaj, kreu i opozitës ishte në Mallakastër, ku u shpreh se 30 Qershori ishte pikë kthese absolute për zhvillimet politike, pasi vulosën fatin e kësaj qeverie.

“30 Qershori është një masakër elektorale e provuar në sytë e secilit. Përgjegjës kryesor për këtë krim është Edi Rama.”-u shpreh Basha,.

“Bashkia Mallakastër ka një kryetar legjitim. Ai është Agron Kapllanaj. derisa të ketë një proces të rregullt zgjedhor, ku përsëri do të konfirmohet si Kryetar Agron Kapllanaj”- u shpreh lideri i opozitës në takimin informal me drejtuesit e degës së PD në Mallakastër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...