Basha mbledh kryebashkiakët, diskutime mbi aksionin opozitar - Bota Sot
Basha mbledh kryebashkiakët, diskutime mbi aksionin opozitar

Shqipëria

Basha mbledh kryebashkiakët, diskutime mbi aksionin opozitar

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 16:21
Lulzim Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu.

Gazetari i RTV Ora, Everest Dedaj nga ambientet se selisë së PD-së raporton se në takim do të diskutohet mbi vijueshmërinë e aksionit opozitar.  

"Ka nisur takimi me kryetarët e PDsë dhe rrethe dhe me 15 kryebashkiakët e djathtë. Është një takim konsultativ, që vjen në vazhdën e takimeve të zotit Basha në rrethe. Basha do diskutojë gjerësisht axhendën e opozitës, ndërsa të premten pritet të mbledhë Kryesinë dhe ish-grupin parlamentar. Në rrgë informale kam mësuar se do vijojnë protestat, pasi tashmë është shtuar edhe mosnjohja e zgjedhje të 30 qershorit. Për PD dhe aleatët korriku dhe vera do të shoqërohen me aksion intensiv".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...