Votat e Lezhës/ Pjerin Ndreu dhe Eduart Ndocaj përplasen në emision - Bota Sot
Votat e Lezhës/ Pjerin Ndreu dhe Eduart Ndocaj përplasen në emision

Shqipëria

Votat e Lezhës/ Pjerin Ndreu dhe Eduart Ndocaj përplasen në emision

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 23:08
Pjerin Ndreu dhe Eduart Ndocaj

Eduart Ndocaj, kandidati për kryetar të Bashkisë së Lezhës dhe ish-deputet i Partisë Socialiste ka deklaruar në një linjë telefonike në emisionin Open se hapja e 11 kutive të votimit në Lezhë do të zbulojë manipulimin e zgjedhjeve.

Ndocaj akuzoi kandidatin e PS-së Pjerin Ndreu se e ka kërcënuar nëpërmjet njerëzve të tjerë.

Ndërkaq, Pjerin Ndreu ka ndërhyrë menjëherë duke deklaruar se ishte i qetë nëse hapeshin të gjitha kutitë e votimit të Lezhës dhe sipas tij procesi i votimit ka qenë model dhe nuk ka pasur asnjë problem.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat