IKMV Sarandë prish objektet e skualifikuara nga legalizimet - Bota Sot
IKMV Sarandë prish objektet e skualifikuara nga legalizimet

Shqipëria

IKMV Sarandë prish objektet e skualifikuara nga legalizimet

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 19:37
Saranda

KMV Sarandë ka nisur sot një aksion për prishjen e objekteve të skulaifikuara nga procesi i legalizimit.

Mes tyre është edhe prona e Rushit Omeri, objekti i të cilit ishte ndërtuar në pronën që Gjykata Administrative Gjirokastër i kishte dhënë shtetasit Spiro Iljadhi.

Objektet ku është ndërhyrë sot nga IKMV Sarandë ndodhen buzë detit dhe kryesisht zhvillojnë aktivitete  në turizëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...