IKMV Sarandë prish objektet e skualifikuara nga legalizimet - Bota Sot
IKMV Sarandë prish objektet e skualifikuara nga legalizimet

Shqipëria

IKMV Sarandë prish objektet e skualifikuara nga legalizimet

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 19:37
Saranda

KMV Sarandë ka nisur sot një aksion për prishjen e objekteve të skulaifikuara nga procesi i legalizimit.

Mes tyre është edhe prona e Rushit Omeri, objekti i të cilit ishte ndërtuar në pronën që Gjykata Administrative Gjirokastër i kishte dhënë shtetasit Spiro Iljadhi.

Objektet ku është ndërhyrë sot nga IKMV Sarandë ndodhen buzë detit dhe kryesisht zhvillojnë aktivitete  në turizëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat