Rreh gruan dhe e kërcënon me vrasje në sy të fëmijëve, mirditori kapet me kallashnikov - Bota Sot
Rreh gruan dhe e kërcënon me vrasje në sy të fëmijëve, mirditori kapet me kallashnikov

Shqipëria

Rreh gruan dhe e kërcënon me vrasje në sy të fëmijëve, mirditori kapet me kallashnikov

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 15:31
Ilustrim

Një kryefamiljar është vënë në prangat e policisë së Mirditës pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes dhe e ka kërcënuar se do ta vriste.

I arrestuari është A.Sh., 46 vjeç, banues në Mirditë.

Ai akuzohet në banesë në mënyrë sistematike ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij në prani dhe të fëmijëve, e cila mbrëmjen e djeshme, e premte, ka njoftuar policinë.

Uniformat blu kanë shkuar menjëherë në banesën e shtetasit A.Sh., ku gjatë kontrollit gjetën dhe sekuestruan një armë zjarri kallashnikov dhe një sasi fishekësh luftarak.

Ndaj të dyshuarit për veprime të

Materialet i kaluan Prokurorisë së Lezhës për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...