Shi, erë e fortë dhe rënie temperaturash/ Ja si do të jetë dita e nesërme - Bota Sot
Shi, erë e fortë dhe rënie temperaturash/ Ja si do të jetë dita e nesërme

Shqipëria

Shi, erë e fortë dhe rënie temperaturash/ Ja si do të jetë dita e nesërme

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 21:35
Foto ilustrim

Dita e nesërme do të shënojë rënie të ndjeshme të temperaturave. Sipas IGJEUM, temperaturat do të zbresin deri në 14 gradë Celsius në vendet malore, ndërsa maksimalja do të jetë deri në 26 gradë.

Ndërkohë, nuk do të ketë rrezik për zjarre, pasi pritet që e diela të shoqërohet me reshje shiu dhe erëra të forta, kryesisht në zonat bregdetare.

RESHJET

Sot pasdite (e shtunë, dt.13) dhe nesër (e diel, dt.14) priten reshje të dobëta dhe mesatare në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Gjatë pasditeve në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të marrin formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe), më të mundshme në fund të ditës së sotme dhe në fillim të ditës së nesërme.

TEMPERATURAT

Nesër (e diel, dt.14) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 25 °C

në vendet e ulëta: 19 / 26 °C

në vendet malore: 14 / 21 °C

ERA

Sot pasdite (e shtunë, dt.13) dhe nesër (e diel, dt.14) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare dhe në disa qarqe (kryesisht bregdetare dhe jugore) pritet të fryjë deri e fortë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...