Tërmet i fuqishëm në kufirin shqiptar - Bota Sot
Tërmet i fuqishëm në kufirin shqiptar

Shqipëria

Tërmet i fuqishëm në kufirin shqiptar

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 14:08
Ilustrim

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në kufirin mes tre shteteve Shqipëri-Greqi dhe Maqedonia e Veriut.

Pas tërmetit të mbrëmjes së djeshme prej 4.8 ballësh, sot ka rënë një tjetër tërmet edhe më i fuqishëm.

Rreth orës 12:50 të mesditës toka është lëkundur në Kozan.

Sipas të dhënave të Agjencisë Europiane të Tërmeteve lëkundjet kanë qenë të masës 5.1 ballë të shkallës rihter.

Lëkundjet janë ndjerë në Greqi, Shqipëri e Maqedoni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...