Berisha i bën thirrje qytetarëve të Unazës së Re: Po bëhen gati t’u prishin banesat që në 3 të mëngjesit - Bota Sot
Berisha i bën thirrje qytetarëve të Unazës së Re: Po bëhen gati t’u prishin banesat që në 3 të mëngjesit

Shqipëria

Berisha i bën thirrje qytetarëve të Unazës së Re: Po bëhen gati t’u prishin banesat që në 3 të mëngjesit

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 23:27
Ish kryeministri Sali Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha i është drejuar me një thirrje banorëve të Unazës së Re (Astirit), pas një denoncimi të ardhur në adresë të tij nga një oficer policie.

Ky i fundit i ka treguar Berishës se policia po bëhet gati që të ndërhyjë për të prishur disa banesa, duke nisur që nga ora 3 e mëngjesit, ku forcat e ndërhyrjes së shpejtë do të shkojnë në vendngjarje.

Kujtojmë se banorët e Astirit protestojnë kundër projektit të Unazës së re prej thuajse 6 muajsh çdo ditë në mbrojtje të banesave të tyre.

STATUSI I BERISHËS:

Ndal dhunes terrorit dhe prishjes se banesave ne Unazen e Re!

Lexoni mesazhin e oficerit dixhital. sb

Doktor mirmbrema jam oficer policie neser do shemen ca shpia tek unaza e re, sesa jane nuk e dime sakte dhe ase vendin, vetem e dime qe po behen gati qe sonte forca e nderhyrjes se shpejte dhe do jene aty qe ne 3 te mengjesit…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...