Kapen tre hajdutët shqiptar që u fshehën në kanal pasi vodhën dy banesa - Bota Sot
Kapen tre hajdutët shqiptar që u fshehën në kanal pasi vodhën dy banesa

Shqipëria

Kapen tre hajdutët shqiptar që u fshehën në kanal pasi vodhën dy banesa

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 10:39
Foto ilustrim

BERAT-Tre persona janë arrestuar dhe njëri është shpallur në kërkim për vjedhjen e dy banesave në fshatin Drenovicë. Të arrestuarit janë; F.J. 23 vjeç, S.S. 33 vjeç dhe K.M. 25 vjeç, ndërsa është shpallur në kërkim A.L. 26 vjeç, të katërt banues në Vlorë.

Mbrëmjen e djeshme ata kanë vjedhur një shumë të konsiderueshme parash në dy banesa në pronësi të U.V. dhe R.V. banues në fshatin Drenovicë. Në momentin që të rinjtë kanë vjedhur banesat janë pikasur nga pronarët që kanë njoftuar menjëherë  policinë.

Policia thotë se shërbimet e policisë rrugore ndërhyjnë me shpejtësi duke arrestuar tre nga katër autorët të cilët ishin fshehur në një kanal, ndërkohë që vijojnë kërkimet për të katërtin.

Materialet për veprime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat për veprat penale “Vjedhja, në bashkëpunim”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat