Plazh edhe në Belsh, projekti për liqenin në mbështetje të turizmit - Bota Sot
Plazh edhe në Belsh, projekti për liqenin në mbështetje të turizmit

Shqipëria

Plazh edhe në Belsh, projekti për liqenin në mbështetje të turizmit

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 12:23
Foto

Liqeni në qendër të qytetit të Belshit do të jetë i aksesueshëm në të gjitha anët e tij.

Ka nisur faza e tretë e punimeve që parashikon ndërtimin e një pedonaleje përgjatë liqenit, një korsi buçikletash, amfiteatër dhe ambiente për fëmijë.

Do të jetë gjithashtu një zonë e parashikuar për plazh, ambiente sportive dhe një kullë vrojtimi për vizitorët.

40 mijë turistë e vizituan Belshin në 6 muajt e parë të këtij viti.

Zhvillimi i mëtejshëm i zonës dhe krijimi i shërbimit të hotelerisë pritet që të dyfishojë këtë numër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat