Monedha 200 lekëshe skandaloze! - Bota Sot
Monedha 200 lekëshe skandaloze!

Shqipëria

Monedha 200 lekëshe skandaloze!

Nga: Ilir Muharremi Më: 16 korrik 2019 Në ora: 21:49
Ilir Muharremi

Në Shqipëri tashmë po qarkullon monedha e re 200 lekëshe. Por, sipas artistëve ajo në aspektin artistik nuk i plotëson as kushtet minimale.

Për këtë ka reaguar kritiku i artit Ilir Muharremi i cili ka shkruar:“ Ka dalë në qarkullim monedha e re 200 lekëshe në Shqipëri me plot defekte dhe vërtetë kjo mund të konsiderohet si skandal i vërtetë. Shqiponja është e shpërqendruar, asimetrike jo estetike ka defekte amatoreske. Problem kryesor është Ylli që qëndron sipër dhe ky Yll na kthen në kohë në vitet 1946.

 Përveç problemit estetik problem esencial është ylli komunist.” Ndërsa, artisti Mustafa Arapi nga Tirana po ashtu ka reaguar duke thënë: “Shikoni me kujdes deformacionin e shqiponjës te 200 lekëshi i ri i prodhuar kohët e fundit nga Banka e Shqipërisë .Një skandal i vërtetë .

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...