Arrestohen 2 inspektorë tatimesh në Shkodër, një në kërkim

Shqipëria

Arrestohen 2 inspektorë tatimesh në Shkodër, një në kërkim

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 11:25
Foto ilustrim

Arrestohen 2 inspektorë të taksave në bashkinë e Shkodrës.

Mësohet se janë vënë në peranga Bledar Plori dhe Isa Mandi, ndërsa është shpallur në kërkim Denis Hoxha.

Arrestomi i tyre është bërë pasi akuzohen për korrupsion pasiv. Nga të dhënat e para ata akuzohen për një skemë korrupsioni me bizneset në plazhin e Velipojës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat