Humbën në kanionin e Gjipesë, policia u vjen në ndihmë dy turisteve gjermane - Bota Sot
Humbën në kanionin e Gjipesë, policia u vjen në ndihmë dy turisteve gjermane

Shqipëria

Humbën në kanionin e Gjipesë, policia u vjen në ndihmë dy turisteve gjermane

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 13:05
Pamje nga video

Policia u vjen në ndihmë dy turisteve gjermane, të cilat kishin humbur rrugën në kanionin e Gjipesë, në Himarë.

Në orët e mbrëmjes së djeshme, e martë, dy turiste të huaja gjermane J.M., dhe K.U., 37-vjeçare duke eksploruar zonat malore të Kanionit të Gjipesë, Himarë kanë humbur rrugën e kthimit duke ngelur të bllokuara.

Pas marrjes së njoftimit janë organizuar shërbimet e Policisë Himarë, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Zjarrfikëset e Bashkisë, të cilët filluan kërkimet për gjetjen e tyre.

Pas tre orë kërkimesh, gjithashtu nëpërmjet pajisjeve speciale është bërë e mundur gjetja e tyre në një terren shumë të vështirë të këtij kanioni.

Të dyja turistet nuk kanë pësuar asnjë lëndim dhe ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat