Komisari i Fierit shtyp për vdekjen qytetarin, policia fsheh aksidentin tragjik - Bota Sot
Komisari i Fierit shtyp për vdekjen qytetarin, policia fsheh aksidentin tragjik

Shqipëria

Komisari i Fierit shtyp për vdekjen qytetarin, policia fsheh aksidentin tragjik

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 19:39
Drejtori i Policisë së Fierit, Andon Marko

Drejtori i Policisë së Fierit, Andon Marko shtyp për vdekje një qytetar, por ngjarja e rëndë është mbajtur e fshehtë nga policia e shtetit.

Kështu pretendon ish kryeministri Sali Berisha, teksa i referohet mesazhit të qytetarit dixhital.

“Narkokomisari Famoz Andon Marko shtyp per vdekje qytetarin! Gjeneral Kanabisi dhe badiguardi i Eskobarit te Ballkanit, Geron Veliaj fshehin aksidentin tragjik”, shkruan Berisha, ndërsa publikon edhe denoncimin e qytetarit.

"Prsh Doktor Berisha,doja tju informoja se drejtori policis Fierit Andon Marko pardje ne darke Ne date 16.07.2019 rretj ores 10 te darkes te kthesa e vajkanit autostraden firr lushnje duke qen i dehur me raki si perdita ka goditur nje person me makinen e tije te punes duke e len te vdekur ne vend dhe Policia e ka mbajtur te fshehur ngjarjen dbe ska dale as ne media ,ne per nje birre na fusin ne burg kurse vet keta vrasin njerez ne rruge dhe su hyn gjemb ne kemb.ju lutem anonim se nga keta cfar nuk pret".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat