Zgjedhje të lira dhe të ndershme? Kokëdhima, Bashës: PD-ja të heqë dorë nga administrimi i zgjedhjeve - Bota Sot
Zgjedhje të lira dhe të ndershme? Kokëdhima, Bashës: PD-ja të heqë dorë nga administrimi i zgjedhjeve

Shqipëria

Zgjedhje të lira dhe të ndershme? Kokëdhima, Bashës: PD-ja të heqë dorë nga administrimi i zgjedhjeve

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 20:36
Koço Kokëdhima

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’, Koço Kokëdhima, iu përgjigj deklaratës së kreut të PD-së, Lulzim Basha, pas takimeve që ai tha se bëri në Vjenë me përfaqësuesit e OSBE-së ku kërkoi sërish zgjedhje të lira dhe të ndershme. Kokëdhima u shpreh me një postim në Twitter se nëse do këtë PD-ja të heqë dorë e para nga administrimi i zgjedhjeve. Duhet administratë apartiake, si në çdo vend demokratik

‘Lulzim Basha, pas takimit me përfaqësuesit e lartë të OSBE-së në Vjenë, kërkoi sërish zgjedhje të lira dhe të ndershme. Nëse e do këtë, PD-ja të heqë dorë e para nga administrimi i zgjedhjeve. Duhet administratë apartiake, si në çdo vend demokratik’-shkroi Kokëdhima.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...