Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 07:54
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës të cilat po ifluencojnë në territorin e Shqipërisë me paqëndrueshmëri të pjesshme të motit.

Moti do të jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës Perëndimore  dhe vranësira në relievet malore ku do të pasohen nga reshje shiu të izoluara.

Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,3–1,0  metër në det të hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   14/30°C

Zonat e  ulëta   16/34°C

Zonat  bregdetare  19/31°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...