Nuk lëshuan kuponin, Rama publikon fotot: Iu mbyllet aktiviteti - Bota Sot
Nuk lëshuan kuponin, Rama publikon fotot: Iu mbyllet aktiviteti

Shqipëria

Nuk lëshuan kuponin, Rama publikon fotot: Iu mbyllet aktiviteti

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 08:58
Fotografia e publikuar nga Edi Rama

Pas paralajmërimit që bëri për marrjen e masave të forta në luftën kundër informalitetit, Kryeministri Edi Rama tregon rezultatet.

Kështu ai publikon fotografi të aktiviteteve të mbyllura, teksa thotë se do të ketë zero tolerancë.

“Stop informalitetit! Mos lëshimi i kuponit klientit, sjell pasojën ligjore të mbylljes së aktivitetit për një muaj!

Zero tolerancë në luftën me informalitetin, që cenon konkurrencën, konsumatorin dhe shtetin”, shkruan Rama.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...