Gazetarja humbi jetën në aksident, gjykata shpall fajtor shoferin, dëmshpërblim 100 milion lekë familjes - Bota Sot
Gazetarja humbi jetën në aksident, gjykata shpall fajtor shoferin, dëmshpërblim 100 milion lekë familjes

Shqipëria

Gazetarja humbi jetën në aksident, gjykata shpall fajtor shoferin, dëmshpërblim 100 milion lekë familjes

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 13:31
Enkelejda Skënderasi

Gjykata e Faktit në Korçë 5 vite pas aksidentit tragjik ka dhënë vendimin për drejtuesin e mjetit, me  të cilin udhëtonte gazetarja e ndjerë Enkelejda Skënderasi.

Aksidenti tragjik i ndodhur në vitin 2014 që i mori jetën gazetares së News 24,Enkelejda Skenderasi, kaloi pesë vjet edhe nëpër gjyqe.

Sipas BW, burime nga gjykata pohojnë se shtetasi me inicialet D.H që drejtonte mjetin është dënuar të paguajë një dëmshpërblim prej 10 milionë lekësh të reja për familjen e gazetares.

Ky vendim nuk saktësohet nëse ka lidhje vetëm me dëmshpërblimin financiar që ka kërkuar familja apo është konvertuar në vlerë monetare për të shmangur dënimin me burg të drejtuesit të mjetit.

Enkelejda Skënderasi humbi jetën ndërsa udhëtonte me drejtuesin D.H dhe kolegët e saj gjatë një shërbimi pune për 100-vjetorin e masakrës të Panaritit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...