Si pritet të jetë e shtuna? Ja çfarë rezervon moti - Bota Sot
Si pritet të jetë e shtuna? Ja çfarë rezervon moti

Shqipëria

Si pritet të jetë e shtuna? Ja çfarë rezervon moti

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 23:54
Foto ilustrim

Parashikimi i motit, e shtunë 20 qershor 2019, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit.

Reshjet

Sot dhe nesër, ja cilat janë 26 zonat ku nuk do të ketë energji elektrike më kryeqytet

Nesër (e shtunë, dt.20), në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Vetëm gjatë pasditeve në zona të kufizuara të qarqeve (sidomos ato malore) mund të shfaqet ndonjë reshje në formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe, breshër dhe erë të fortë momentale). më e mundshme gjatë pasdites së sotme në Jug-Lindje.

Temperaturat

Nesër (e shtunë, dt.20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 30 °C

në vendet e ulëta: 20 / 33 °C

në vendet malore: 16 / 29 °C

Era

Nesër (e shtunë, dt.20) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare gjatë pasditeve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...