Aksident i rëndë/ Humb jetën 9 vjeçari, plagosen 5 të tjerë - Bota Sot
Aksident i rëndë/ Humb jetën 9 vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Shqipëria

Aksident i rëndë/ Humb jetën 9 vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 16:51
Ilustrim

Një aksident i ndodhur në aksin rrugor Bajram- Curri – Sopot, i ka marrë jetën një 9-vjeçari ndërsa janë plagosur edhe 5 të tjerë.

Policia njofton se i mituri E.Ç, 9 vjeç, banues në Tropojë ka humbur jetën rrugës për në spital.

Tropojë/ informacion paraprak.

Më datë 21.07.2019, në aksin rrugor Bajram- Curri – Sopot, në vendin e quajtur Cerrnicë, janë përplasur mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin B.Ç., banues në Tropojë, me mjetin tip “Toyota”, me drejtues shtetasin Z.M.

Si pasojë janë dëmtuar drejtuesit e mjeteve, B.Ç, Z.M., pasagjerët shtetasit A.Ç, A.Ç, H.L., si dhe ka gjetur vdekjen rrugës për në spital i mituri E.Ç, 9 vjeç, banues në Tropojë.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes, ku po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat