Ambasada amerikane në Tiranë publikon videon se si do bëhet reforma në drejtësi - Bota Sot
Ambasada amerikane në Tiranë publikon videon se si do bëhet reforma në drejtësi

Shqipëria

Ambasada amerikane në Tiranë publikon videon se si do bëhet reforma në drejtësi

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 10:15
Ambasada amerikane, Tiranë

Me anë të pamjeve, ambasada e SHBA-së në Tiranë, shprehet se reforma në drejtësi do të bëjë që të gjithë të jenë të barabartë përpara ligjit.

Shkrimi i ambasadës amerikane

Çfarë është reforma në drejtësi? Si po zbatohet? Si do të ndikojë në jetën tënde dhe në jetët e shqiptarëve? Sot, në 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi, shihni këtë video të thjeshtë për të mësuar se si reforma në drejtësi do të sigurojë që çdokush të jetë i barabartë përpara ligjit. #CfareEshteReformaNeDrejtesi #NdalKorrupsionit

 
What is Justice Reform?

🇦🇱 | Çfarë është reforma në drejtësi? Si po zbatohet? Si do të ndikojë në jetën tënde dhe në jetët e shqiptarëve? Sot, në 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi, shihni këtë video të thjeshtë për të mësuar se si reforma në drejtësi do të sigurojë që çdokush të jetë i barabartë përpara ligjit. #CfareEshteReformaNeDrejtesi #NdalKorrupsionit 🇺🇸 | What is justice reform? How is it being implemented? How will it affect your life and the lives of Albanians? Today, on the 3rd anniversary of the passing of justice reform, take a look at this simple video to learn how justice reform will ensure that everyone is equal under the law. #WhatisJusticeReform #StopCorruption

Posted by U.S. Embassy-Tirana on Sunday, July 21, 2019

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat