Diell dhe mundësi për shtrëngata shiu në disa zona - Bota Sot
Diell dhe mundësi për shtrëngata shiu në disa zona

Shqipëria

Diell dhe mundësi për shtrëngata shiu në disa zona

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 06:26
Ilustrim

Parashikimi i motit, e martë 23 Korrik, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

Sot (e martë, dt.23), në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Mundësia për ndonjë shtrëngatë gjatë pasditeve është mjaft e vogël, më e mundshme sot pasdite në terrenet malore të qarqeve të Veriut.

TEMPERATURAT

Sot (e martë, dt.23) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 33 °C

në vendet e ulëta: 22 / 35 °C

në vendet malore: 19 / 32 °C

ERA

Sot (e martë, dt.23) era do të vazhdojë të fryjë e lehtë, por deri mesatare gjatë pasditeve, sidomos në qarqet e Veriut dhe të bregdetit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...