Moti për sot/ Dita më e nxehtë e muajit, pasdite ... - Bota Sot
Moti për sot/ Dita më e nxehtë e muajit, pasdite ...

Shqipëria

Moti për sot/ Dita më e nxehtë e muajit, pasdite ...

Më: 24 korrik 2019 Në ora: 08:14
Foto ilustrim

Edhe dita e sotme do të jetë e nxehtë.

Ashtu edhe si një ditë më parë, dita e sotme do të karakterizohet nga temperatura të larta.

Bashkë me ditën e martë, e sotmja do të jetë një nga ditët më të nxehta të muajit.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, ditën e sotme temperaturat mund të shkojnë deri në 37 gradë celcius.

Dita e mërkurë do të ketë mot kryesisht të kthjellët e zhvillim të vranësirave në orët e mesditës e pasdites.

Në fushën termike nuk priten luhatje të ndjeshme ku përsëri mesdita të shënojë vlerën e 37°C.

Era e lehtë nga kuadrati i Veriut ka bërë që mbrëmjet dhe mëngjeset ti ndiejmë të freskëta duke na bërë të harrojmë vapën e ditës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...