Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 25 korrik 2019 Në ora: 07:50
Ilustrim

Gadishull i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qendër kryesore të pozicionuar në ishujt britanikë e cila po kushtëzon territorin e Shqipërisë me mot të stabilizuar.

Moti sot do të  jetë me diell dhe kalime të pakta të vranësirave në zonat malore dhe ato përreth tyre. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  8  m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 3  me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë  të larta.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   18/30°C

Zonat e  ulëta   19/37°C

Zonat  bregdetare  20/34°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat