‘Stabiliteti dhe uniteti, çelës për progresin’, Meta shpërndan qëndrimin e Greminger - Bota Sot
‘Stabiliteti dhe uniteti, çelës për progresin’, Meta shpërndan qëndrimin e Greminger

Shqipëria

‘Stabiliteti dhe uniteti, çelës për progresin’, Meta shpërndan qëndrimin e Greminger

Më: 25 korrik 2019 Në ora: 19:54
Thomas Greminger, Ilir Meta

Pas takimit me Presidentin e Republikës Ilir Meta, Sekretari i Përgjithshëm OSBE-së, Thomas Greminger, ka publikuar në Twitter një mesazh që gjithë klasën politike në Shqipëri.

“Në takimin me Presidentin e Shqipërisë, ne ramë dakord se stabiliteti dhe uniteti kombëtar janë çelësi për progresin dhe suksesin e Presidencës radhës së Shqipërisë në OSBE”, – shkruan Greminger në Twitter.

Ky qëndrim i përfaqësuesit të lartë të OSBE që bënë thirrje për unitet mes palëve është shpërndarë në adresën personale në Twitter edhe nga Presidenti Ilir Meta.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...