Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 1 gusht 2019 Në ora: 07:50
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e cila do të sjellë qëndrueshmërinë e motit në Shqipëri.

Për sot, moti do të  jetë me diell në zonën bregdetare dhe zonat e ulëta, ndërsa në zonat malore vranësirat do të shtohen duke u pasuar nga reshje shiu të izoluara.

Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim  (NW) me shpejtësi maksimale  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 balle me lartësi vale 0.5–1,0  metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   18/31°C

Zonat e  ulëta   19/37°C

Zonat  bregdetare  21/33°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...