Super operacion në Itali, kapen 200 kilogramë drogë dhe arrestohen 17 shqiptarë - Bota Sot
Super operacion në Itali, kapen 200 kilogramë drogë dhe arrestohen 17 shqiptarë

Shqipëria

Super operacion në Itali, kapen 200 kilogramë drogë dhe arrestohen 17 shqiptarë

Më: 1 gusht 2019 Në ora: 09:59
Foto ilustrim

Shtatëmbëdhjetë shqiptarë u arrestuan për trafik ndërkombëtar droge dhe armëmbajtje në operacionin “Shqiponja e Zezë” në Romë.

Policia prishi kështu një kanal të rëndësishëm furnizimi me kokainë nga Holanda.

Banda dyshohet se shpërndante lëndë narkotike në sheshet kryesore të Romës.

Nga operacioni u sekuestruan rreth 200 kilogramë kokainë dhe armë të ndryshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...