Meta: Kaq të domosdoshëm e keni dështimin e çeljes së negociatave për Shqipërinë? - Bota Sot
Meta: Kaq të domosdoshëm e keni dështimin e çeljes së negociatave për Shqipërinë?

Shqipëria

Meta: Kaq të domosdoshëm e keni dështimin e çeljes së negociatave për Shqipërinë?

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 09:29
Ilir Meta

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka zgjedhur rrjetin social Facebook për t’iu drejtuar një pyetje të gjithë kritikëve të idesë së tij për zgjedhjet e 13 tetorit.

Sipas Metës, propozimi i tij i jep zgjidhje krizës politike dhe bëhet nga institucioni i Presidentit të Republikës, i cili ekziston, ndërkohë që kritikët kërkojnë fillimisht ngritjen e Gjykatës Kushtetuese.

“Kaq të domosdoshëm e keni dështimin e çeljes së negociatave për vendin tonë në 18 tetor?”,- pyet Meta.

Deklarata e plotë e Metës:

Pas një terapie me ujë bore, më lindi një pyetje që dua ta ndaj me ju, dhe që u drejtohet atyre të cilët bëjnë si të paanshëm, pasi kanë shkëlqyer me njëanshmërinë e tyre, duke ia kaluar dhe Kryeministrit tonë, i cili në fund të fundit përfaqëson një anë politike: Pse nuk keni sy për të parë apo veshë për të dëgjuar zgjidhjen e krizës që ka dhënë një institucion që ekziston, por ia kërkoni zgjidhjen një institucioni që nuk ekziston, falë edhe paanësisë tuaj tepër të vonuar?

Kaq të domosdoshëm e keni dështimin e çeljes së negociatave për vendin tonë në 18 tetor?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat