Aksioni anti-informalitet, Rama: Keqardhje për Havanën e famshme, por s’tolerohet askush - Bota Sot
Aksioni anti-informalitet, Rama: Keqardhje për Havanën e famshme, por s’tolerohet askush

Shqipëria

Aksioni anti-informalitet, Rama: Keqardhje për Havanën e famshme, por s’tolerohet askush

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 12:21
Havana

Kryeministri Rama ka vijuar edhe sot me postimet në rrjetin social Facebook të bizneseve që janë ndëshkuar, pasi nuk iu kanë dhënë klientëve kuponin tatimor, duke i shkaktuar dëm financave të shtetit dhe qytetarëve. Duke publikuar fotot e biznesit në fjalë, kreu i qeverisë përsërit paralajmërimin se askush nuk është mbi ligjin dhe çdokush do të goditet.

“Keqardhje vërtetë për Havanën e famshme të pushimeve joniane

Hajde merre vesh, si ka mundësi(!), që të bësh një investim të tillë dhe të mos respektosh ligjin, duke mos lëshuar kuponin dhe duke e paguar shkeljen si frëngu pulën

Por mesa duket sa më i madh biznesi, aq më e madhe vështirësia për ta futur në kokë mesazhin #STOPINFORMALITETIT

ASKUSH s’është mbi LIGJIN dhe ÇDOKUSH do GODITET me #ZeroTolerancë nëse mban për vete, pjesën e xhiros që i takon konsumatorit dhe shtetit”, shkruan shefi i qeverisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...