Aksident i rëndë, furgoni del nga rruga - vdes një grua - Bota Sot
Aksident i rëndë, furgoni del nga rruga - vdes një grua

Shqipëria

Aksident i rëndë, furgoni del nga rruga - vdes një grua

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 09:14
Foto ilustrim

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth mesnatës së kaluar në Lushnje.

Një 50-vjeçare ka mbetur e vdekur dhe djali i saj është plagosur nga dalja e një makine nga rruga.

Mësohet se mjeti ka qenë duke lëvizur me shpejtësi, kur ka dalë nga rruga dhe ka kaluar bordurën rreth 60 cm, duke thyer një pemë dekorative dhe duke përfunduar në lulishte, ku ishin duke pushuar qytetarët.

Image

Për pasojë, mjeti tip furgon ka zënë poshtë Teuta Alickollin, e cila ishte e shoqëruar nga djali i saj.

Kanë qenë qytetarët që kanë ngritur mjetin nga trupi i saj, duke thirrur menjëherë ambulancën, e cila e ka dërguar në spital, por që nuk ka mundur të mbijetojë dhe ka ndërruar jetë pas disa orësh.

Ndërkohë, policia ka ndaluar drejtuesin e mjetit dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...