Nisuni për deti, temperaturat arrijnë 40 gradë - Bota Sot
Nisuni për deti, temperaturat arrijnë 40 gradë

Shqipëria

Nisuni për deti, temperaturat arrijnë 40 gradë

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 10:20
Foto ilustrim

Moti gjatë ditës së sotme në Shqipëri do të ushtrojë ndikim vala e të nxehtit.

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet dhe në lugina në orët e nxehta të ditës. Valëzimi në det do të jetë forcës 2 ballë.

Temperatura minimale do të sillen nga 24-26 gradë Celsius, ndërsa maksimalet 38-40 gradë Celsius.

Vlen të theksohet se temperatura të larta kishte në bregdetin shqiptar që nga fillimi i këtij muaji. Ato silleshin nga 33 deri në 37 gradë.

Ky mot i mirë erdhi pas shtrëngatave që goditën të gjithë Adriatikun, rrjedhimisht edhe bregdetin shqiptar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...