Vasili: Kryeministri i dy “i”-ve të dorëhiqet, përgjegjës për kandidimin e Valdrin Pjetrit - Bota Sot
Vasili: Kryeministri i dy “i”-ve të dorëhiqet, përgjegjës për kandidimin e Valdrin Pjetrit

Shqipëria

Vasili: Kryeministri i dy “i”-ve të dorëhiqet, përgjegjës për kandidimin e Valdrin Pjetrit

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 23:06
Edi Rama dhe Petrit Vasili

Për nënkryetarin e LSI-si, Petrit Vasili, kryeministri Edi Rama është përgjegjës për kandidimin e Valdrin Pjetrit për kryetar bashkie të Shkodrës.

Përmes një postimi në Facebook, Vasili shprehet se Rama duhet të largohet vetë nga posti i kryeministrit, duke shtuar se ai është edhe i inkriminuar edhe ‘idiot politik’.

“Edi Rama i dy “i”-ve, i inkriminuar dhe idiot politik!! Po mor po është vetëm e vetëm dhe askush tjetër përveç Edi Ramës përgjegjës për këtë Valdrin Pjetrin. Po të kish cipë dhe turp jepte dorëheqjen Edi Rama. Po a ka cipë dhe turp Edi Rama? Jo se jo!”, shkruan Vasili.

Më tej ai shton se, “Kur Edi Rama me deficencën idiote të tij i çau dërrasat gjithë Shqipërisë me elegji për Valdrin Pjetrin, që do nxirrte Shkodrën nga drita në errësirë dhe shante opozitën a ishte po i njëjti? Çfarë i paturpi dhe deficenti, se shkollëpak dihet që është!

Edi Rama është edhe i inkriminuar edhe idiot politik kur thotë që ai vetë të rrijë dhe ky Valdrin Pjetri të iki. Për të dyja duhet të largohet Edi Rama, por edhe qoftë edhe për njërën nga të dyja del dhe tepron”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...