U dëmtuan në kokë e trup pas rënies nga skela, si është gjendja aktuale e 3 punëtorëve shqiptarë

Shqipëria

U dëmtuan në kokë e trup pas rënies nga skela, si është gjendja aktuale e 3 punëtorëve shqiptarë

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 22:45
Aktualisht gjendja e tyre paraqitet e stabilizuar.

Tre punëtorët e plagosur nga rënia e skelës në rrugën e Elbasanit i janë nënshtruar ndërhyrjes kirurgjikale, pasi kanë pësuar dëmtime të shumta në gjymtyrë dhe në pjesën e kokës.

Ora news mëson se aktualisht gjendja e tyre paraqitet e stabilizuar.

Të plagosur nga aksidenti në punë mbetën Genti Bardhi, Altin Marku dhe Euglidios Lika.

Për ngjarjen Inspektorati i Punës ka nisur një hetim për zbardhjen e ngjarjes. Edhe pse zyrtarisht nuk bëhet e ditur, dyshohet se ngjarja mund të ketë ndodhur nga pakujdesia.

Nga ngjarja humbën jetën dy punëtorë, Ergys Brahimaj dhe Orjan Kodra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat