Rama: Po goditet informaliteti

Shqipëria

Rama: Po goditet informaliteti

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 20:33
Edi Rama

Përmes një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka publikuar disa fotografi nga Saranda, ku shfaqen disa godina të mbyllura, fill pas kontrolleve tatimore.

Sipas kryeqeveritarit, fokusi është vendosur në zonën bregdetare, sektorin e naftës dhe mallrat e akcizës.

“Përshkallëzohet goditja ndaj informalitetit në zonën e Sarandës, ku një numër i konsiderueshëm subjektesh janë regjistruar, duke paguar detyrimet përkatëse ndaj shtetit dhe një numëri jo të vogël abuzuesish përsëritës, u është bllokuar aktiviteti. Kontrollet vijojnë intensivisht me fokus mbi zonën bregdetare, sektorin e naftës dhe mallrat e tjera të akcizës me #ZeroTolerancë ndaj abuzuesve”, shkruan Rama.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat