Basha jep 5 arsyet pse Rama kundërshton vetingun e politikanëve - Bota Sot
Basha jep 5 arsyet pse Rama kundërshton vetingun e politikanëve

Shqipëria

Basha jep 5 arsyet pse Rama kundërshton vetingun e politikanëve

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 18:34
Pamje nga videoja

Një vit më parë Partia Demokratike dhe opozita e bashkuar propozuan ligjin për vetingun e politikanëve.

Shefi i opozitës, Lulzim Basha, përmes një videomontazhi ka renditur 5 arsyet se pse kryeministri Rama votoi kundër këtij ligji.

Basha thotë se Rama kandidon kriminelë dhe e përdor krimin për të vjedhur zgjedhjet, sepse bashkë me krimin pasurohet duke vjedhur shqiptarët dhe pastruar paratë e krimit.

Basha: Hajduti Psiqik përbën rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje. Ai dhe krimi i organizuar janë të pandashëm. Që të shpëtojmë Shqipërinë nga kriminelët me pushtet, duhet të largojmë Edi Ramën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...