Dëshmi rrëqethëse nga kampi famëkeq i Tepelenës: Ujë me vaj guri dhe mish qeni në gjellë

Shqipëria

Dëshmi rrëqethëse nga kampi famëkeq i Tepelenës: Ujë me vaj guri dhe mish qeni në gjellë

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 21:31
Tepelenë

Dëshmi të reja të personave që vuajtën në ish Kampin e Interrnimit në Tepelenë hodhën dritë mbi krimet e komunizmit në Shqipëri.

Familjarët shpresojnë se informacionet më të fundit nga banorët e kësaj zone do të ndihmojnë në gjetjen e varreve për dhjetëra të zhdukur.

Kampi i Tepelenës ishte nga më famëkeqët e dikaturës komuniste ku humbën jetën mbi 500 persona mes të cilëve 300 fëmijë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat