Dëshmi rrëqethëse nga kampi famëkeq i Tepelenës: Ujë me vaj guri dhe mish qeni në gjellë - Bota Sot
Dëshmi rrëqethëse nga kampi famëkeq i Tepelenës: Ujë me vaj guri dhe mish qeni në gjellë

Shqipëria

Dëshmi rrëqethëse nga kampi famëkeq i Tepelenës: Ujë me vaj guri dhe mish qeni në gjellë

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 21:31
Tepelenë

Dëshmi të reja të personave që vuajtën në ish Kampin e Interrnimit në Tepelenë hodhën dritë mbi krimet e komunizmit në Shqipëri.

Familjarët shpresojnë se informacionet më të fundit nga banorët e kësaj zone do të ndihmojnë në gjetjen e varreve për dhjetëra të zhdukur.

Kampi i Tepelenës ishte nga më famëkeqët e dikaturës komuniste ku humbën jetën mbi 500 persona mes të cilëve 300 fëmijë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...