Mot i çmendur/ Temperatura të larta, rrezik për zjarre dhe reshje shiu... - Bota Sot
Mot i çmendur/ Temperatura të larta, rrezik për zjarre dhe reshje shiu...

Shqipëria

Mot i çmendur/ Temperatura të larta, rrezik për zjarre dhe reshje shiu...

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 07:26
Ilustrim

Parashikimi sipas IGJEUM, e shtunë 24 gusht 2019

RESHJET

Nesër (e shtunë, dt.24) priten reshje të dobëta në mesditë, në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Elbasan dhe Fier, ndërsa në qarqet e tjera nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt.24) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 34 °C

në vendet e ulëta: 23 / 37 °C

në vendet malore: 17 / 31 °C.

ERA

Nesër (e shtunë, dt.24) era pritet të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat