I vënë zjarrin arës por djegin rrjetin elektrik, një fshat i tërë në Fier pa drita

Shqipëria

I vënë zjarrin arës por djegin rrjetin elektrik, një fshat i tërë në Fier pa drita

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 13:38
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kanë dashur të pastrojnë arat e korrura nga gruri duke i vënë zjarrin, por flakët kanë dalë jashtë kontrollit duke djegur gjithë rrjetin elektrik të fshatit Shënpjetër të Fierit. Zjarri ka rënë rreth orës 10.15 minuta.

Në vengjarje ndodhen  forca të policisë së rendit Fier. Sipas policisë, OSHEE është lajmëruar që në momentet e para dhe ka bërë stakimin e energjisë për shkak se zjarri ka shkrirë kabllot elektrikë.

Po sipas tyre, në vendgjarje nuk kanë gjetur autorët e zjarrvënies.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat