Arrestohet dy rusë/ Më jaht po bënin kontrabandë nafte në Sarandë - Bota Sot
Arrestohet dy rusë/ Më jaht po bënin kontrabandë nafte në Sarandë

Shqipëria

Arrestohet dy rusë/ Më jaht po bënin kontrabandë nafte në Sarandë

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 22:07
Ilustrim

U arrestuan në flagrancë për “Kontrabanda me mallra për të cilat paguhet akcizë ose me pezullim të plotë apo të pjesshëm nga detyrimet doganore ose të akcizës”, kryer në bashkëpunim dy shtetas rus.

Të arrestuarit janë shetatsit me iniciale M. Sh., 47 vjeç, banues në Rusi dhe K. V., 43 vjeç, banues në Rusi.

Policia e Sarandës ka bërë kapjen dhe arrestimin e këtyre shtetasve rusë, pasi ditën e djeshme këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë transportuar me jahtin e tyre në det (jashtë pikës doganore Sarandë) në vendin e quajtur “Berdenesh”, 1477 litra naftë, me qëllim që t’iu shmangeshin detyrimeve ligjore doganore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...