Mashtruan me skemën e TVSH-së, dalin emrat e të arrestuarve

Shqipëria

Mashtruan me skemën e TVSH-së, dalin emrat e të arrestuarve

Më: 5 shtator 2019 Në ora: 13:52
Ilustrim

Dalin emrat e të arrestuarve një ditë më parë, të cilët akuzohen për  mashtrim me skemën e TVSH-së.

Biznesmenët e arrestuar janë; Besnik Pelivani, Astrit Lala, Haxhi Sala,  Ilia Dimo, Alber Ahmeti,  Ardian Bejko, Mhill Ndreca, Shkëlqim Prodani , Shpresa Joanidhi, Fatmir Firi, Paqsor Buzi, Vangjush Mbirce, Rabi Kurti, Riza Roshi, Rrapo Baduni.

Një ditë më parë, u tha se të dyshuar janë 50 persona që janë përfshirë në këtë skemë. Biznesmenët akuzohen se kanë kryer veprën penale “Mashtrimi në subvencione”, e cila sipas ligjit dënohet me gjobë ose me burgim deri në katër vjet.

Top Channel ka zbuluar emrat e të arrestuarve pasditen e djeshme dhe ky operacion vjen në kuadër të fushatës së luftës ndaj informalitetit që qeveria ka nisur prej javësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat