Arrestohet biznesmeni i 16 i “Informalitetit”, pjesë e skemave mashtruese - Bota Sot
Arrestohet biznesmeni i 16 i “Informalitetit”, pjesë e skemave mashtruese

Shqipëria

Arrestohet biznesmeni i 16 i “Informalitetit”, pjesë e skemave mashtruese

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 14:00
Foto

Ndërkohë që në Gjykatën e Tiranës vijon seanca për 15 biznesmenë të arrestuar për skemë mashtrimi me faturat e tatimit të vlerës së shtuar, policia ka arrestuar një tjetër biznesmen.

Bëhet fjalë për shtetasin Drilon Bareti, me detyrë administrator i subjektit “E.B.A. NDERTIM shpk”, i cili është arrestuar në kuadër të operacionit “Informaliteti”.

Ai dyshohet se ka konsumuar elemente te veprave penale të “Krijimi i skemave mashtruese lidhur me tatimin mbi vlërën e shtuar”, “ Falsifikimi i vulave, stampave ose formularëve” dhe “Fshehje e të ardhurave”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...