Balla: Reforme zgjedhore me PD-në - Bota Sot
Balla: Reforme zgjedhore me PD-në

Shqipëria

Balla: Reforme zgjedhore me PD-në

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 15:29
Taulant Balla

Çdo ditë e më shumë po shtohen sinjalet për uljen në tryezën e reformës zgjedhore të opozitës jashtë parlamentare.

Nga mbledhja e Asamblesë së PS në Elbasan, kreu I grupit parlamentar socialist Taulant Balla tha  zgjedhjet e 2021 do të zhvillohen me kod të ri elektoral, që do të përgatitet nga opozita parlamentare dhe ajo jashtë kuvendit.

Taulant Balla: Bashkë edhe me PD por edhe me deputetët e opozitës në kuvend, të miratojmë ndryshimet në kodin zgjedhor që adresojnë të gjitha rekomandimet e OSBE/ODIHR

Numri 2 I ps pati një koment pozitiv dhe për raportin e osbe odihr.

Taulant Balla: "Nuk besoj se më 30 qershor i është mohuar dikujt e drejta për tu zgjedhur dhe për të zgjedhur"

Balla lajmëroi se PS do jetë në proçes zgjedhor deri në  fund të muajit janar. Sipas tij, Objektivi do të jetë realizimi i procesit më të thellë të komunikimit të organizimit dhe të hapjes së PS me elektoratin, përmes debatit kombëtar dhe jo vetëm partiak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...