Masat që policia ka marrë për Shqipëri-Islandë, kontrolle për tifozët dhe bllokim të qarkullimit - Bota Sot
Masat që policia ka marrë për Shqipëri-Islandë, kontrolle për tifozët dhe bllokim të qarkullimit

Shqipëria

Masat që policia ka marrë për Shqipëri-Islandë, kontrolle për tifozët dhe bllokim të qarkullimit

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 10:59
Foto

Policia e Elbasanit ka marrë një plan masash për mbarëvajtjen e ndeshjes ndërmjet Shqipërisë dhe Islandës. Për mbarëvajtjen e kësaj ndeshjeje do të angazhohen 215 forca të Policisë së Rendit, Qarkullimit, Shqiponjat, FNSH-ja dhe Policia Kriminale.

Do ketë bllokim të aksit në drejtim të stadiumit duke filluar nga ora 18:00 e datës 10.09.2019, deri në përfundim të aktivitetit sportiv, si dhe do mbyllen lokalet rreth stadiumit.

Të gjithë tifozët do të kontrollohen në hyrje të stadiumit nga forcat e Policisë dhe nuk do të lejohet futja e sendeve të forta, shisheve me tapë, çelësave, monedhave apo metaleve (të çfarëdo lloji).

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan i kërkon qytetarëve që të minimizojnë lëvizjen me automjete në akset që të çojnë drejt stadiumit, çka do të sillte një ndihmesë në mbarëvajtjen e këtij aktiviteti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...