Plagosja e 37 vjeçarit në Lezhë pas sherrit, identifikohet autori - Bota Sot
Plagosja e 37 vjeçarit në Lezhë pas sherrit, identifikohet autori

Shqipëria

Plagosja e 37 vjeçarit në Lezhë pas sherrit, identifikohet autori

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 22:38
Ilustrim

Të shtëna me armë drejt një 37 vjeçari, i identifikuar si Ardjan Kola, në qytetin e Lezhës kanë alarmuar banorët.

Sipas informacioneve të para, mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë Katedrales.

Policia ndodhet në vendngjarje, ndërsa bën me dije se “Rreth orës 20:16, te spitali Rajonal Lezhë është paraqitur shtetasi A.K. vjeç 37, banues në Lezhë i plagosur lehtë në këmbë dyshuar nga armë zjarri.”

Autori i plagosjes është identifikuar si shtetasi Aleksandër Dedgjonaj, ndërsa policia është vënë në ndjekje të tij.

Shkak i plagosjes dyshohet një konflikt i çastit i ndodhur për motive të dobëta, ndërsa mësohet se dy shtetasit kishin biznese pranë njeri tjetrit.

Njoftimi i policise:

Policia identifikon autorin e plagosjes së 37 vjeçarit

Vijon ndjekja për kapjen e tij

Rreth orës 20:16, te spitali Rajonal Lezhë është paraqitur shtetasi A.K. vjeç 37, banues në Lezhë i plagosur lehtë në këmbë dyshuar nga armë zjarri.

Në vendngjarje në qytet Lezhë, kanë mbërritur menjëherë forcat policore ku nga hetimet paraprake kanë identifikuar si autor të dyshuar shtetasin A.D. ku punohet për kapjen dhe shoqërimin e tij.

Shkak i plagosjes dyshohet një konflikt i çastit i ndodhur për motive të dobëta.

Vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat